Veľkolepé finále Farmy je za nami. O víťaznú sumu 75 000 € sa “pobila” trojica finalistov Xénia, Heňo a Lukáš. Súťažiaci sa zapotili pri náročných disciplínach a musíme uznať, že celý priebeh finále bol vyrovnaný a brutálne napínavý, no výhru si mohol odniesť iba jeden. Víťazom historicky najdlhšieho finále je…

Trojica najsilnejších farmárov dnes zabojovala o rozprávkových 75 000 eur. Pravidlá finálového kola boli jednoduché, úspešne zdolať disciplíny a získať čo najviac bodov. Ten, kto vyhral disciplínu, získal 2 body a druhý 1 bod.

Po prvej disciplíne, kde si súťažiaci zmerali sily pri loptičkách a labyrinte, získal plný počet bodov Lukáš a 1 bod Heňo. Pri druhej disciplíne mali farmári vyskladať vianočný stromček, kde bol opäť víťazom Lukáš a 1 bod si pripísala Xénia. Po tretej, najnáročnejšej disciplíne, viedol stále Lukáš so 4 bodmi, na druhom mieste bol Heňo s 3 bodmi a ako tretia s 2 bodmi bola Xénia.

Skóre sa otočilo až po štvrtej disciplíne, kde sa vo vedení ocitol Heňo. Obrovský škrt spravilo sms hlasovanie, kde diváci poslali vyše 16 000 hlasov Xénii a do ďalšieho kola išla rovnako ako Heňo, s 5 bodmi.

Tu boj o výhru stále nekončil. Finalistov čakal vedomostný kvíz, kde opäť vyhrala Xénia so 7 bodmi. V ďalšom kole sa ukázalo, že najlepší postreh má Heňo, no vo vedení bolo stále ženské pohlavie.

Napätie v aréne sa dalo krájať a finalisti mali pred sebou poslednú disciplínu, kde sa zahrali na Popolušky. Nervozita a trasúce ruky aj tu všetko skomplikovali, no nakoniec sa o všetkom rozhodlo! Víťazom 12. série Farmy sa zaslúžene stala najmladšia účastníčka Xénia!!!!

WOOOW! Srdečne gratulujeme!!!!

Zdroj: markiza.sk | Foto: Instagram/farma.markiza