Okamih, na ktorí viacerí čakali. Aj keď sa stále nájdu pochybovači, vakcína proti ochoreniu Covid-19 je momentálne to jediné, čo nás môže z tejto katastrofálnej situácie vykúpiť. Ako jasný príklad toho, že nie je nebezpečná, sa ako prvý nechá zaočkovať profesor Krčméry, ktorý bol tvárou pandémie na Slovensku.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv informoval o dodávke vakcín netradične, a síce, prostredníctvom príbehov na Instagrame.

Ako informujú aj na svojom Facebooku, riaditeľka štátneho ústavu Zuzana Baťová sa na poludnie zúčastnila preberania prvých vakcín. Transport, otvorenie aj uskladnenie prebiehali za prísnych teplotných i bezpečnosntých podmienok.

Sú uchované v hlbokomraziacom boxe vo Fakultnej nemocnici v Nitre, konkrétne balenia boli otvorené a liekovky vybrané na rozmrazovanie. “Celý proces bol vopred organizovaný a naplánovaný: od otvorenia termoboxu po uskladnenie vakcín ubehli menej ako 3 minúty. Môžeme potvrdiť, že všetko je pripravené na očkovanie,” uvádzajú na sociálnej sieti.

Foto/Zdroj: Facebook/ Štátny ústav pre kontrolu liečiv