Časy nie sú práve ideálne, no o to viac sa snaží prezidentka Zuzana Čaputová zostať bližšie k ľuďom. Najnovšie sa preto rozhodla zrealizovať myšlienku, nad ktorou sa v Prezidentskom paláci uvažovalo už dlhší čas. Jej výsledkom je podcast Zjednotené Slovensko, ktorý bude vychádzať raz mesačne a účinkovať v ňom bude samotná prezidentka s jej hosťami. 

Čo našu spoločnosť spája a čo ju, naopak, rozdeľuje? Aj o tom bude uvažovať Zuzana Čaputová so svojimi kolegami každý mesiac prostredníctvom podcastu. Prvá časť, ktorú nahrala s poradcom Martinom Burgrom, je už pritom na svete.

“Podcast považujem za zaujímavú možnosť dopovedať niektoré postoje a vysvetliť moje kroky, na čo bežne nie je priestor. Zároveň sa v ňom budeme snažiť reagovať aj na množstvo podnetov od občanov, ktoré adresujú na prezidentskú kanceláriu alebo sa objavujú na sociálnych sieťach,” vysvetlila prezidentka, ktorá zároveň dodala, že myšlienka na podcast zrela v jej kanceláriách dlhšie.

Samotný názov Zjednotená krajina je pritom symbolický – a zároveň je to v istom zmysle sen. “Vnímam fragmentáciu našej spoločnosti, deliace línie rôzneho druhu a rôznymi smermi. Som však presvedčená, že ak sa máme ako krajina posunúť dopredu, ak máme zvládnuť všetky výzvy, ktoré pred nami stoja a úspešne realizovať potrebné zmeny, tak musíme spolupracovať,” tvrdí Čaputová. “Usilovať sa o zjednotenie krajiny v zmysle spolupráce a dialógu je niečo, čo považujem za potrebné a nesmierne dôležité.”

Prvú epizódu podcastu, kde sa hovorí okrem iného o pápežovi Františkovi či aktuálnej atmosfére v spoločnosti, nájdete v obľúbených aplikáciách (Spotify, Apple Podcast, Google Podcast) a na oficiálnej webovej stránke prezidentky.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Cas.sk | Foto: Facebook