V poslednej dobe sme dostávali mnoho noviniek a upozornení o britskej a juhoafrickej mutácii koronavírusu. Mexiko však podáva hlásenie o novom variante zvanom SARS-CoV-2, ktorý stojí za viac ako 80% nakazení mexickej populácie za tento mesiac!

Mexická ústava epidemiológie a molekulárneho výskumu bojuje za to, aby sa táto mutácia vírusu nenazývala “mexický variant”. Médiám to odôvodnili tým, že tento typ covidu sa objavil už koncom minulého roka a vyskytol sa aj v iných krajinách ako USA, Kanada a dokonca aj v Európe a Afrike.

Nie je preukázané, že by táto mutácia spôsobovala ťažší priebeh ochorenia, na čo ale mexický ústav upozorňuje, je fakt, že je oveľa nákazlivejšia. Vakcíny ktoré sa súčasne používajú boli vyvinuté pre skoršie variácie Covidu-19, odborníci však uvádzajú, že by mali byť efektívne i pri boji proti novým typom tejto choroby, ktoré sa neustále objavujú.

Mexiko je vo svetovom rebríčku na 13. mieste s počtom nakazení (2 069 000) a 3. s počtom úmrtí (183 000). Mexičania sú však známi svojou neochotou testovať sa, čo spolu s rýchlo šíriacou sa chorobou môže viesť k nepresným číslam!

PRE VIAC INFORMÁCIÍ O COVIDE KLIKNITE
>>>>TU<<<<

Mexická mutáciaZdroj: blesk.cz | Foto: worldmeters.info