Je to vôbec možné? Pandémii koronavírusu podľahol takmer celý svet, situácia sa síce mierne lepší, avšak rozhodne sme ešte nevyhrali. Existuje ale jedno mesto, ktoré sa pred vírusom bráni najlepšie zo všetkých.

Aj keď je Španielsko jednou z najviac postihnutých krajín, predsa sa tam nachádza mesto, kde nie je nakazený ani jeden obyvateľ.

Zahara de la Sierra hostí 1400 obyvyateľov a Covid-19 sa im úspešne vyhýba. Čím to je? Viacerí tvrdia, že práve opatreniami, ktoré prijal tamojší starosta už 14.marca. Úplne dedinu odrezal od sveta.

O zásobovanie potravinami a liekmi sa starajú dve ženy, ktoré im nosia nákupy priamo pred dvere. „Sú veľmi šťastní, pretože nemusia chodiť von. Cítia sa chránení a istí. V správnom okamihu sme prijali správne opatrenia a teraz vidíme výsledky,“ povedala pre CNN Auxi Rascon, jedna zo zásobovačiek.

“Zabezpečili sme obyvateľom pokoj. Vedia, že žiadne cudzie auto k nám nevstúpi,” dodáva pre DailyMail spokojný starosta. Ľudia nestrácajú na dobrej nálade a veria, že práve oni idú dobrým príkladom celému svetu.

Foto: Twitter | Zdroj: dailymail.co.uk, CNN