Slová majú neuveriteľnú moc – niekedy nás môžu príjemne zahriať na duši a inokedy jej zas spôsobiť neskutočnú bolesť. Preto je často potrebné voliť ich správne. Mamička Dallas Lynn však to šťastie nemala a pani v obchode jej spôsobila zbytočnú bolesť.

Povedala to najhoršie, čo môže matka o svojom dieťati počuť –

že jej syn je odporný! Ako to teda vlastne celé bolo?Jej syn Jameus totižto trpí ochorením, kvôli ktorému má vývody z čriev a jeho stolica je priamo odvádzaná do vreciek. Tie má drobec upevnené na brušku.

Celá situácia sa odohrala v rade v obchode. Jameus sa usmieval na svoju mamu a pýtal si objatie. Jeho matka ho preto zdvihla a objala – avšak sa mu pritom vyhrnulo tričko a pani za nimi zhrozene zvolala: „Prečo, preboha, ste dovolili, aby mu to urobili?“ Matka sa len zmätene otočila na pani a vysvetlila jej, že jej syn trpí ojedinelým ochorením a kvôli nemu musel absolvovať už viac než 20 operácií a preto nosí vývody. Pani jej však na to s opovrhnutím odpovedala: „Tak to mi je ľúto, ale je mi to odporné, stiahnite mu prosím do tričko dole a zakryte to!“ Dallas mala vtedy chuť s pani zatriasť, avšak zachovala sa ako hrdinka – tričko stiahla, popriala jej pekný večer a prešla do iného radu.

dallas a jameus lynn

 

K príbehu, ktorý zverejnila na sociálnych sieťach však pridala aj žiadosť:

“Zdieľam túto fotku, pretože nie je nič odporné na mojom synovi. Vývody sú stále tabu, no mali by ste vedieť, že ich má až viac ako pol milióna Američanov. Ochorenie môjho syna síce je zriedkavé, no jeho vývod nie. Keď mal Jameus dva týždne, jeho črevo sa roztrhlo a ocitol sa v ohrození života. Jeho vývody mu zachraňujú život a je pravdepodobné, že ich bude potrebovať do konca života. Preto je pre mňa dôležité, aby mal na svoje telo pozitívny názor. Musím ho naučiť, ako má mať rád sám seba a svoje vrecúška. Buďte preto opatrný pri voľbe slov, hlavne keď budete komentovať niečo, do čoho vás nič.”

 

Preto si treba uvedomiť, že slová majú skutočne veľkú silu a niekomu, kto to má už v živote dosť ťažké môžu zbytočne spôsobiť ešte väčšiu bolesť…

Zdroj/Foto: facebook