Hlavný hygienik Ján Mikas zaregistroval výzvu od trénera relácie Extrémnych premien, ktorý ňou chcel poukázať na nezdravé zakazovanie športu kvôli pandémii koronavírusu. Mikas to pochopil a reagoval takto!

Schránka správ Maroša Molnára sa v posledných dňoch valila správami o tom, že nech vezme do svojej relácie Extrémnych premien toho, kto všetky športové strediská pozatváral, aj keď sám by sa tam mal vybrať. Mysleli tým nášho hlavného hygienika Mikasa, ktorému by podľa Marošových slov, dal šancu schudnúť.

Reakcia Mikasa na lákavú ponuku zaujímala portál PLUS 7 DNÍ, ktorý mu ale najskôr musel objasniť pointu televíznej šou, ktorú vôbec nesleduje.  „Vážim si ponuku pána Maroša Molnára a zvažujem ju,“ povedal s úsmevom hlavný hygienik.

„Prísnejšie dočasné opatrenia sa mi navrhovali ťažko, pretože si uvedomujem, že mnohým skomplikujú situáciu, vrátane majiteľov fintes centier. Ďakujem všetkým, ktorí opatrenia tolerujú, hoci sú už z pandémie unavení a zažívajú déjà vu. Nový koronavírus sa však na Slovensku vyskytuje vo zvýšenej miere, šíri sa naprieč mnohými regiónmi, vetví sa a bujnie. V tejto situácii je nevyhnutné obmedziť mobilitu ľudí a ich stretávanie sa, aby sme riziko šírenia vírusu znížili na čo najmenšiu mieru a chránili tým naše zdravie,” vysvetlil svoje stanovisko a prosí o pochopenie všetkých rozzúrených športovcov.

“Samozrejme, ak sa stúpajúca krivka chorobnosti zlomí a epidemiologická situácia sa bude vyvíjať priaznivo, opatrenia sa budú postupne uvoľňovať,” dodal Mikas na záver.

Zdroj: Plus7Dní | Foto: Facebok/marosmolnarofficial