Neprimeraný policajný zásah obletel sociálne siete takmer v sekunde a za pár chvíľ je z toho megakauza. Aj keď nevieme, čo incidentu predchádzalo, väčšina ľudí sa zhodla na tom, že je absolútne nesprávne, aby sa muži zákona správali takto.

K celej situácii sa rozhodol vyjadriť aj policajný prezident Peter Kovařík, ktorý síce citlivo vníma zverejnené zábery aj oprávnenosť vyjadrení verejnosti na sociálnych sieťach. ,,Zároveň je potrebné povedať, že incident má širšie súvislosti. Veci nikdy nie sú len čierno-biele. Pracovníci OD Tesco sa viac krát sťažovali a žiadali o vyriešenie situácie, keďže v okolí sa zdržiavajú bezdomovci, robia veľký neporiadok a ľudia sa sťažujú a vyjadrujú obavy. Policajné hliadky v týchto miestach preto vykonávajú častejšie kontrolu. Incidentu predchádzalo nahlásenie krádeže alkoholu bezdomovcom,“ píše na Facebooku.

,,Podľa informácií, ktoré mám, sa zásah policajta skutočne javí ako neprimeraný. Pri riešení vzniknutej situácie osoba, ktorá sa dopúšťala protiprávneho konania opakovane odmietla uposlúchnuť výzvu na opustenie priestoru, bola agresívna, vyhrážala sa policajtovi zabitím jeho rodiny. Toto všetko bude predmetom vyšetrovania Úradu inšpekčnej služby MV SR,“ hodnotí policajný prezident. Zároveň dodáva, že odsudzuje neadekvátny prístup akéhokoľvek policajta. ,,Súčasne je dôležité pozrieť sa na vec zo všetkých strán, vyhodnotiť okolnosti a potom vyvodiť aj zodpovednosť,“ hovorí.

Video z policajného záberu si môžete pozrieť >>>TU<<<

Foto/Zdroj: Facebook