Počas pandemického obdobia sú kaderníctva zatvorené, avšak kaderníčky po novom môžu prísť k vám domov. Iné sa vedeli vynájsť a fungujú doslova ilegálne. Redaktorka Dnes24 sa do jednej “nelegálnej” prevádzky dostala.

“Ja sa korony nebojím. Prekonala som ju v januári s ľahkým priebehom a fungujem ďalej. Každá zákazníčka môže sama uvážiť, či sem príde. Zatiaľ boli nakazené len štyri,” uviedla Dana. Táto kaderníčka neodmieta svoje zákazníčky ani počas prísnych opatrení.

Už dlhodobo funguje v súkromnom prenajatom byte, ktorý je premenený na profesionálny salón. Tento priestor má zdieľať aj s dvomi kolegyňami, aby ušetrili na nákladoch. Určite by si nikto nepomyslel, že za oknami bytu sa vlastne skrýva fungujúce kaderníctvo.

Portál Dnes 24 uviedol, že počas návštevy v tomto “kaderníctve” bolo šesť osôb a nikto nedbal na dôležitosti, ako napríklad dezinfikovanie, alebo umývanie rúk, ba dokonca niektoré osoby si rúško z tváre zosadili. “Čo mám robiť? Prestať pracovať a dúfať, že mi štát milostivo pošle nejakú almužnu? Na to im kašlem. Dajte mi už s celým tým koronovým cirkusom pokoj,” vyjadrila sa Dana. Mnohé kaderníčky sú zúfalé, pretože možnosť pracovať u ich zákazníkov sa im nepáči a nevyhovuje im.

Zdroj: dnes24.sk | Foto: pixabay.com