Svet ponorený do vlastnej krízy koronavírusu často zabúda na všetko ostatné. Svojím spôsobom na to poukázal aj Kali vo svojej novej piesni, v ktorej sa zameral na celkom iný problém – plastový odpad v našich riekach a jazerách. Ako dlho ho tam necháme plávať?

Fľaše, slamky, umelé príbory, aplikátory od tampónov, mikroténové vrecká – to je len pár príkladov celkom zbytočných jednorazových plastov, ktoré neúmerne zaťažujú našu prírodu a ročne majú na svedomí nespočet zvieracích životov. Nič z toho pritom nie je ani zďaleka iba zodpovednosť vlády, samospráv či firiem, ktoré tieto veci vyrábajú, ale každého z nás.

Odvrátená tvár slovenských riek, na ktorú sa snaži upozorniť Kali.

Svoje o tom vie raper Kali, ktorý sa rozhodol zlepšiť celospoločenské povedomie o plastoch piesňou Nenechajme to plávať. Urobil tak v spolupráci s Lidl Slovensko. Obchodný reťazec vyzýva spotrebiteľov, aby urobili aspoň to málo, čo môžu a namiesto mikroténových vreciek si zvolili inú alternatívu – napríklad včelobaly či znovupoužiteľné ľanové taštičky na ovocie a zeleninu. Tie majú oproti plastu aj množstvo iných výhod. Viac o ochrane slovenských vôd nájdete na tejto stránke.

Zdroj: YouTube/KALI RECORDS | Foto: Instagram/dezertkalimusic