Navonok samé dovolenky, šampanské a pozlátko, v skutočnosti nezaplatené dlhy, pochybný životný štýl a klamstvá. To, že influenceri si nežijú ani zďaleka tak, ako to prezentujú na sociálnych sieťach, je verejným tajomstvom. Niekedy si však možno nevieme ani len predstaviť, ako veľmi môže byť ten ozajstný životný štýl odlišný…

O tom, aké to je poznať influencera, sa rozhodlo anonymne prehovoriť niekoľko ľudí. Z ich výpovedí niekedy až mrazí!

 1. Za celých päť rokov sa neukázala ani na jedinej udalosti, kam som ju pozval, lebo vraj chodí len na také stretká, ktoré “posunú jej biznis”. Bežne z nej padajú výroky ako: “Ľudia sa pre niečo vždy navzájom využívajú.” Napriek tomu ma pravidelne kontaktuje a tvrdí, že patrím k jej najlepším priateľom. Niežeby som sa tak cítil. Párkrát som jej to už povedal. A čo na to ona? “Toto je teraz môj život. Biznis je na prvom mieste a ak to nedokážeš akceptovať, tak myslím, že nie si skutočný kamarát.
 2. Je to otrava. Jeden z mojich kamošov neustále natáča všetko, čo robíme a publikuje to. Odvíjajú sa od toho úplne všetky jeho aktivity a už pákrát mu to zničilo vzťahy. Nedokáže si udržať dievča a z jeho influencerstva sa zjavne stala závislosť. Keď som ho už začal vykopávať zo svojho života aj ja, uzavreli sme dohodu. Netúžim byť v jednom kuse na nejakých videách, a tak vždy, keď chce niečo odfotiť alebo natočiť, podá mi telefón, aby som to urobil ja. Takto to aspoň ako-tak funguje.
 3. S jednou influencerkou som chodil. Nič veľkého, keď sme sa naposledy bavili, mala 100-tisíc sledovateľov. Najsilnejšie spomienky mám na to, ako má stále ignorovala, akejkoľvek pozornosti sa mi dostalo iba vtedy, keď to mohla nejako zaznamenať a uverejniť. Často sme spolu chodili na pekné miesta (nie, influenceri nešoférujú) len preto, aby som sedel niekde na lavičke, kým si ona urobila fotky. Pre vzťah je niečo takéto nemysliteľné, hlavne keď im začnú pribúdať fanúšikovia, ktorí vyžadujú čoraz viac obsahu.
 4. Kamarát je známy športovec, ktorý je dosť populárny aj na Instagrame. Vždy je na telefóne. Nie je schopný žiť v prítomnosti. Robíme niečo srandovné? Hej, akoby sa to ani nestalo, kým o tom nevie aj zvyšok sveta. Je to otras. Neviem si predstaviť, že by som žil pre uspokojenie ostatných. 
 5. Poznám babu, čo sa túži stať influencerkou. Bežne si odpovedá na svoje vlastné posty z manželovho účtu. Skladá si komplimenty. Na tie potom spätne odpovedá zo svojho účtu a ďakuje mu… Je to smiešne. Ako Počiatok na Facebooku. 
 6. Ak mám byť úprimná, je to fakt nah**no. Cítim sa, ako keby som ani neexistovala a pritom akoby som nejakým zvráteným spôsobom žiarlila. Chýba mi sa proste s kamarátkou len tak porozprávať.
 7. Je to smutné. Baby začínali preto, že dostali ponuky od pár značiek, lebo mali celkom populárne Instagramy. Dneska už ani nezverejnia obrázky alebo videá bez filtra, nehovoriac o tom, že to nikdy nie je fotka urobená na prvý pokus. Nedajbože, aby som zverejnila niečo bez ich súhlasu! A teraz si predstavte, že si chcete so skupinou kamošou urobiť narodeninovú foto, ale musíte na to obetovať 100 pokusov – hlavne aby boli naše influencerky spokojné!
 8. Stala sa z nej odporná, sebecká tyranka…
 9. Mala som kamošku so 75-tisíc odberateľmi na YouTube. Spočiatku točila videá z víkendových výletov, kde robila zábery z dronu, a to bolo super. Neskôr sa však z toho stala tiráda fotiek o jej živote, čo znamenalo, že mala mobil prilepený k ruke a točila úplne všetko, ešte aj náhodné momenty… Bola to neskutočná otrava. Potom otehotnela a hádajte čo? To dieťa je vycapené úplne všade!
 10. Je to hnus. Jedna z mojich kedysi najlepších kamarátiek sa totálne zažrala do Instagramu. Pár rokov sa to dalo zniesť, hoci to bolo trochu divné. Všetko musela špecificky zdokumentovať, znamenalo to niekedy aj stovky fotiek, hoci už dávno v nich nemala šancu zachytiť ten správny moment. Najblbšie na tom celom však bolo to, že keď tie zábery publikovala, v popise k nim vyrozprávala totálne odlišný príbeh, než ako sa to naozaj stalo. S ostatnými nás to prestalo po čase baviť a prestali sme sa s ňou baviť.
 11. Moja susedka je influencerka. Zneužíva na to svoje deti. Škoda, že v pozadí má ich život poriadne ďaleko od tých krásnych fotiek na Instagrame… V jednom kuse od nich počujem, ako na deti jačí, aby sa usmievali. Pákrát som už bol svedkom scény, keď na drobca spustila niečo ako: “Je mi úplne fuk, že ti ten džús nechutí! Proste to zahraj a usmievaj sa!” Celé je to jeden veľký od*b. Je mi z toho zle.

  Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
  >>> TU <<<!

Zdroj: Buzzfeed.com | Foto: Instagram/kristi_dali, nelaslovakova, queen.plackova, Pinterest