Košické oceliarne U. S. Steel tiež upozorňujú na problém s nákladnou dopravou na hraniciach s Nemeckom a sú proti opatreniam, ktoré sú na hraniciach prikázané. Nemecko zaviedlo povinné testy na ochorenie Covid-19 pre vodičov kamiónov.

“Stále to ešte nie je doriešené a podľa našich informácií kamióny čakajú vyše 20 hodín na hraniciach medzi Nemeckom a Českou republikou. Ak sa problém urýchlene nevyrieši, hrozí, že kamionistom vyprchá platnosť testov a taktiež to, že pre zdržanie sa nestihnú vrátiť. My potom nebudeme mať k dispozícii ďalšie kamióny,” vyjadril sa vo štvrtok hovorca hutníckeho podniku Ján Bača.

Slovensko žiada o upustenie od požiadavky mať 48-hodinový negatívny test pre vodičov nákladnej dopravy pri vstupe do Nemecka. Ako uviedla Republiková únia zamestnávateľov, môže sa jednať o priame ohrozenie zásobovania slovenského priemyslu.

“Už počas uplynulého víkendu sme museli zareagovať okamžite a v priebehu niekoľkých hodín prispôsobiť logistiku tak, že sme využili už vytvorené testovacie miesto v podniku aj pre kamionistov. Nebolo to jednoduché a hlavne nič to nemení na našom zamietavom postoji voči tomuto opatreniu zo strany Nemecka. Je totiž v rozpore so snahou využívať takzvanú green lane alebo zelený pruh, ktorý zatiaľ umožňuje plynulé zásobovanie v rámci EÚ,” ujasnil Ján Bača.

Zdroj: dnes24.sk | Foto: Facebook/U. S. Steel Košice, s. r. o., pixabay