Kanadský tréner našej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay si s našimi chlapcami preskákal už kadečo a len málokedy dáva najavo emócie. Aj napriek včerajšiemu zápasu, ktorý lomcoval fanúšikmi po celom Slovensku, on z tribúny málokedy vyskočil, kričal či rozhadzoval rukami.

 

Sympatický Kanaďan sa na miesto trénera dostal po dosadení Miroslavom Šatanom a zdá sa, že s chalanmi si veľmi rozumie, majú dobrý vzťah a vie ich správne motivovať a naučiť disciplníny. Ako v novinárskej zóne po náročnom zápase povedal, na mužstvo je hrdý.

“Najmä v tretej tretine sme svojím výkonom ukázali, že odmietame prehru. Vyrovnali sme sa s atmosférou a ukázali mentálnu odolnosť. Hrali sme rýchlo, hýbali sme sa rýchlo, dosiahli sme vyrovnávajúci gól, mali sme ďalšie šance na víťazný gól. Čo sme predvádzali, bolo dobré. Samozrejme, víťazstvo by bolo viac. Môj najväčší poznatok je však ten, že môžeme hrať proti každému,“ hovorí Ramsay, ktorý jednoznačne nehádže flintu do žita.

Ako reaguje na pískanie počas hymny svojich krajanov?

„Pri hymne by sa nemalo pískať, ale nechcem viniť fanúšikov. Sú to veľké emócie a hrá sa na Slovensku. Snažím sa to chápať, aj ja som to veľmi prežíval v závere. Keby Slováci strelili víťazný gól, radosť a oslavy by nemali konca-kraja. Teraz sú všetci frustrovaní, čo je pochopiteľné,“ ozrejmuje v závere a ukazuje, že vie pochopiť každú emóciu a neobviňuje nikoho.

Pozrite, ako po úspešnom zápase s USA pobozkal Tatara na prilbu 🙂

Foto: Instagram | Zdroj: webnoviny.sk | Video: Twitter