Bývalá tanečnica a kolegyňa Ivany Gáborík Katarína Jakeš Štumpfová si práve vďaka svojej 15-mesačnej dcérke Izabele užíva krásy materstva. Aj počas tých najslnečnejších dní sa však občas na oblohe zjaví mráčik… Alebo rovno poriadny mrak. Ako každá mama si totiž aj Jakeš nedávno prežila poriadne krušné chvíle, keď musela s bábätkom utekať do nemocnice. Dôvod? Kúsok mäsa!

Extanečnica veľmi dobre vie, že od kvalitného stravovania sa odráža polovica zdravia, preto si dáva záležať, aby mala jej rodina tú správnu výživu. Často varí doma, no nedávno sa rozhodla urobiť výnimku a ísť s dcérkou do reštaurácie, kde neodolala a dala malej Izabele ochutnať zo svojho taniera. A tam nastal kameň úrazu.

„Momentálne máme obdobie, že by aj tak chcela jesť to, čo ostatní, a tak som jej dala kúsok kuracieho mäska. Chyba! Od večera nastalo peklo. Celú noc horúčky, nespali sme, skrúcalo jej bruško, že ani ležať nevedela, vracala a mala hnačky,“ opisuje chvíle hrôzy Katarína Jakeš. Za nočnou morou mamičiek pritom stála prítomnosť kampylobaktera, ktorý sa obvykle nachádza v nedostatočne tepelne upravenom hydinovom mäse. Na vine môže byť aj zlá hygiena pri príprave jedla.

Zodpovedná mamička teraz vyzýva ostatné ženy, aby sa vystríhali rovnakej chyby a bábätkám dávali zásadne mäso zo svojej vlastnej kuchyne. Taktiež vyslovila nahlas názor, s ktorým sa síce stotožňujú všetci lekári, no predsa môže byť pre niektorých ľudí v dnešnej dobe citlivou témou.

„Možno sa tu nájdu odporkyne môjho názoru, ale je mi to jedno, pretože Izabelkine očkovanie proti rotavírusom nám zabezpečilo rýchly priebeh tohto ochorenia, a čo je najviac, nemuseli sme ísť do nemocnice!,” hovorí Jakeš, podľa ktorej má jej dcéra kompletne všetky povinné očkovania aj nepovinné očkovania. Možno aj to jej ušetrilo obrovské množstvo ťažkostí.

Zdroj/Foto: Instagram/katka.jakes