Najhoršie hry

Každým rokom pribúdajú na trh nové a nové videohry a vždy sa medzi nimi nájdu i nejaké kultové, ktoré v ľuďoch zanechajú skvelý zážitok. Ale rovnako tak treba dodať, že každý jeden rok nájdeme aj určité “faily”, ktoré by sme s radosťou najradšej hodili do koša či na skládku odpadu!

 

A práve týmto “failom” venujeme svoj článok. Vo svojej podstate je komické sledovať ich očividnú nedokonalosť takmer z každého jedného uhla pohľadu. Pri výbere si dáme záležať, nepôjde len o mierne nedostatky kultových hier. To nie, miesto v tomto článku si zaslúžia len tituly, ktoré sú zlé od hlavy až po päty a ak ste o nich vôbec počuli, tak len v súvislosti so spojením “worst games of all time”. Môžeme teda začať.

Superman 64. Táto hra bola vyrobená pre populárnu konzolu deväťdesiatich rokov Nintendo 64. Teraz si predstavte, že sa deti dopočuli o novej hre s takýmto názvom. Určite si mysleli, že tá hra musí byť jedine a len super, určite ju musia mať. Ale ak túto kazetu vsunuli do konzoly, po piatich minútach pricháza sklamanie. V hre nerobíte takmer nič iné, iba sa snažíte letieť cez akési kruhy. Stále a stále, pričom “vďaka” hroznej ovládateľnosti je takmer nemožné prejsť aspoň prvý level.

Hrateľnosť ale aj grafika sú úplne o ničom, je to čistá ukážka toho, ako sa hra predala iba kvôli názvu filmového titulu. Určite veľké sklamanie pre každé dieťa, ktoré túto hru dostalo. Posúďte sami:

Dámy a páni, teraz prichádza legenda najhorších hier v celej histórii, ktorá Vás zaručene pobaví. Pobaví Vás však iba z hľadiska nedokonalosti a grafického spracovania, kedy sa rozosmejte už pri prvej minúte tohto videa.

Videohra z roku 1982 s názvom E.T. bol vôbec prvý fatálny videoherný prepadák, ktorý takmer zničil celú firmu Atari. Na reklamáciu sa vrátilo cez milióny kusov bez šance ďalšieho predaja. Cez milión kaziet tak muselo byť zakopaných na skládke v Mexiku! Nevošli by sa totiž do skladu. Hlavným problémom tejto hry bol fakt, že jej výroba trvala iba 5 týždňov. Atari chceli stihnúť vyrobiť hru do Vianoc, kvôli vidine predaja. “Práce chvatná, málo platná”, viď dôkaz:

Zdroj/Foto: gamesradar, youtube