Speváčka Katy Perry sa už roky súdi s mníškami kvôli kláštoru, ktorý chce od nich kúpiť. Ponúkla im zaňho šialenú sumu, s ktorou ony najskôr súhlasili, no keď sa dozvedeli, o akú nemravnicu ide, predaj si rozmysleli!

 

Všetky okolnosti nahrávali na stranu speváčky. Predaj bol už totižto dohodnutý, mníšky sa rozhodli vycúvať príliš neskoro. Katy ponúkla za kláštornú rezidenciu v Los Angeles ešte v roku 2010 sumu 14,5 milióna dolárov. Mníšky ponuku s radosťou prijali, no nakoniec zistili, že speváčka je hriešnicou propagujúcou nemravnosť. Ich spor riešil dokonca i pápež.

Pred dvoma rokmi súd uznal právo Katy na kúpu kláštora, no mníšky sa odvolali. Roky trvajúci spor medzi speváčkou a rehoľnými sestrami museli v piatok 9. marca pozastaviť. Jedna z nich,  Catherine Rose Holzman (†89) z rádu Nepoškvrneného srdca Panny Márie, skolabovala priamo na súde a viac sa neprebrala.

Ešte predtým poskytla rozhovor televízii Fox 7 a speváčku vyzvala: “Katy Perry, prosím, zastavte to. Nerobí to dobro nikomu a zraňuje to veľa ľudí.”

 Zdroj/Foto: cbsnews.com, youtube, facebook