Situácia v rozhádanej vláde je čím ďalej napnutejšia, nepomohol tomu ani posledný, veľmi emotívny premiérov rozhovor. Ku škriepkam ministra hospodárstva a predsedu vlády sa vyjadrila aj jedna z tvárí Nežnej revolúcie, Milan Kňažko. 

Herec, glosátor a veľký kritik si svojou osvetou o koronavíruse preferencie u fanúšikov nezískal, ba priam naopak. Mnohí mu nadávali, tvrdili, že je zaplatený a že je chodiacou reklamou a kampaňou pre OľaNO.

Kňažko sa po vyliečení objavil v diskusnej relácii portálu Startitup, kde jasne a veľmi ostro kritizoval správanie Richarda Sulíka. “Byť ministrom v opozícii, to je nevídaná vec,” začal zľahka.

“Keď raz nesúhlasím s tým, čo rozhodla vláda, no tak mám niekoľko možností. Buď z takej vlády odídem, alebo si uvedomím, že som v politike, kde je nutný kompromis a teda súhlasím s tým, čo rozhodla vláda,” pokračuje.

Tvrdí, že ak je Richard Sulík členom vlády a následne vystúpi na tlačovej konferencii s opačným názorom, proti rozhodnutiu vlastnej vlády, tak to je niečo, čo nikde inde na svete nie je možné. “Ak by som bol premiér, tak je potrebné príslušnému ministrovi dať 20 minút na to, aby si zbalil osobné veci, lebo takto nie je možné vládnuť,” dodáva na záver.

Celý rozhovor si môžete pozrieť nižšie:

Video/Zdroj: YouTube/ Startitup