katka knechtová slzy

Katarína Knechtová využila najpopulárnejšiu spevácku šou Superstar na promovanie svojho nového hitu s názvom Svety. Jej vystúpenie bolo skvelé, no názory poslucháčov na samotnú pieseň sa líšia – fanúšikovia nedokážu prepočuť podobnosť s viacerými populárnymi songmi od svetových interpretov!

 

Hudobný priemysel každoročne vyprodukuje také množstvo pesničiek, že je skoro nemožné prísť s niečim novým, originálnym a zároveň vkusným. Poznáte ten pocit, keď sa vám v hlave zasekne určitá melódia a vy si ani za svet neviete spomenúť odkiaľ prišla? Po čase začnete mať pocit, že ste si ju sami vymysleli a že je vaším vlastným výtvorom – toto sa pravdepodobne stalo aj mladej Prešovčanke Katke Knechtovej, keď písala pieseň “Svety”.

Vypočujte si Katkin nový hit

Fanúšikovia nelenili a v komentároch pod videom Katke pripomenuli zdroje jej hudobnej inšpirácie, medzi ktoré patrili celosvetové hviezdy.

1. David Guetta ft. Zara Larsson – This One’s For You

Aj vám sa podarilo v “Svetoch” rozpoznať tento oficiálny UEFA 2016 song?

2. Coldplay ft. Rihanna – Princess of China

Spojenie dvoch legendárnych interpretov Rihanny a kapely Coldplay takisto ovplyvnilo Katkinu tvorbu. Podľa poslucháčov ide o slovenskú kópiu.

3. Slza – Holomráz

Dokonca aj v Česku sa už vytvorilo niečo podobné.

Katka, pozor na autorské práva! Fanúšikovia sa delia na dva fronty – na tých, ktorí úpenlivo hľadajú ďalšie podobnosti a Svety považujú len za slovenský preklad hudobných predchodcov a na tých, ktorí si skladbu užívajú a oceňujú najmä jej text. Kde patríte vy? 😉 Táto novinka bude každopádne valcovať československé rádiá minimálne pol roka a nejeden z nás sa isto prichytí, ako si ju po ceste do práce pohmkáva.

Zdroj/Foto: Youtube