NÁZOR: Každý z vás si určite veľmi dobre všimol, že v súčasnosti to v domácej politike poriadne vrie. Matovič a spol. nemali viac-menej čas riešiť mnohé problémy, s ktorými sa potýkalo Slovensko, keďže presne vtedy, keď sa zrodila nová koalícia, celý svet zachvátila pandémia COVID-19.

Nech je to s ňou akokoľvek, isté je, že premiér urobil obrovskú chybu, keďže sa až príliš zanietil do jej riešenia, ktoré mohol prenechať odborníkom, a sám sa stal terčom kritiky, aká v ére Slovenska azda nemala obdobu.

Teraz sa rieši koaličná kríza, prerozdeľujú sa zodpovednosti, rezignuje minister zdravotníctva, nastanú určite nejaké zmeny. To avšak verejnosť vidí len ako “politické hry” bez reálneho výsledku. Čo je avšak oveľa horšie ako samotná koaličná kríza?

Zatiaľ, čo v niektorých veľkých krajinách (ako Veľká Británia či USA) sú v podstate len dve veľké politické strany a teda dva smery a uhly pohľadu, čo platí aj o mnohých ďalších štátoch, na Slovensku je v súčasnosti náklonnosť verejnosti abnormálne roztrieštená a najsilnejšie politické strany majú viac-menej svojich “fanúšikov”, no medzi sebou sú ťažko schopné nájsť spoločnú reč.

Ako možno vidieť, súčasná koalícia je zložená zo štyroch strán, pričom je evidentné, že napríklad OĽANO a SaS sa názorovo rozchádzajú, zatiaľ čo Za Ľudí (ktorému podpora v prieskumoch klesá) je skôr na strane SaS a Kollárova Sme Rodina je akýmsi svojským hráčom.

No ani opozícia na tom nie je lepšie. Pellegriniho HLAS-SD by bol v túto chvíľu zrejme víťazom volieb, avšak verejnosť si je vedomá, že spoločnú reč by našli s Ficom a jeho SMERom, čo je však strana známa svojimi zločinmi či určitým napojením na podsvetie, čo možno vidieť z neustálych káuz. Opozíciu tvorí aktuálne aj “národne cítiaca vetva“. Tá je avšak tvorená Kotlebovou ĽSNS, ktorá je v očiach mnohých zaškatuľkovaná a nepomohlo jej ani rozpolenie, keďže bývalý podpredseda Milan Uhrík si medzičasom založil novú stranu.

A do toho tu máme kresťanskú zložku typu (KDH), pričom časť populácie sa dožaduje odluky cirkvi od štátu (keďže aj v ústave SR je napísané, že Slovensko je zvrchovaný štát neviazaný na žiadnu ideológiu či náboženstvo. A do toho sú tu krajne liberálne PS či SPOLU, netreba zabúdať ani na ďalšie “pronárodné” strany SNS a Harabinovu Vlasť či maďarské strany. Ako má teda z toľkých protipólov vzniknúť funkčný štát? Vyzerá to priam neriešiteľne.

“Kapitán” Andrej Danko, ktorý je predsedom SNS, no to máva v prieskumoch len okolo 2-3% hlasov

Zdroj: Funmagazín.sk | Foto: Twitter