Trojica koaličných partnerov sa vybrala na nedeľnú návštevu svojho štvrtého člena Borisa Kollára, ktorý je po podpísaní reverzu v domácej liečbe. Dôvodom ich návštevy bola voľba generálneho prokurátora.

Po nedávnych kauzách spojených s návštevami predsedu parlamentu liečiaceho sa po vážnej autonehode v jednej z bratislavských nemocníc, sa zotavuje v domácom prostredí. Kollárove večerné návštevy, ale aj nočné stretnutie koaličných partnerov a to Igora Matoviča, Veroniky Remišovej a Richarda Sulíka rozzúrili obyčajných ľudí, ktorí sa kvôli pandémii nemôžu v nemocniciach stretávať s najbližšími rodinnými príslušníkmi.

Vzniknutú situáciu ohľadom ich tajnej návštevy premiér neskôr vysvetľoval takto: „Pred stretnutím som sa opýtal, či tým neporušujem nejaké nariadenie a bol som uistený, že nie, s tým, že ide o samostatný priestor, kvázi pracovňu predsedu parlamentu, so samostatným vchodom, bez možnosti stretnúť sa s akýmkoľvek iným pacientom,“ uviedol predseda vlády.

Keďže voľba generálneho prokurátora je naplánovaná v parlamente už na utorok, rokovanie s druhým najvyšším ústavným činiteľom sa konalo u neho doma. Potvrdila to šéfka strany Za Ľudí Veronika Remišová. „Je to jediný bod programu. Myslím, že to je teraz najdôležitejšia voľba, musíme sa dohodnúť čo najrýchlejšie. Generálna prokuratúra nemá šéfa, špeciálna prokuratúra nemá šéfa. Máme poradie kandidátov, máme troch kandidátov, ktorých považujeme za najlepších,“ povedala Remišová. Zúčastnení vraj rokovali do neskorých večerných hodín.

Fotky zo stretnutia si môžete pozrieť >>>TU<<<

PRE VIAC INFO NÁS SLEDUJTE NA FACEBOOKU!

Zdroj: cas.sk Foto: Facebook/remisova.veronika, RichardSulik