Dnes Najvyšší súd potvrdil minuloročné rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu, ktorý uznal bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla Ruska (57) a podnikateľa Mariána Kočnera (57) za definitívne vinných. Obom uložili tresty po 19 rokov a dokonca Kočner dostal aj peňažný trest vo výške 10-tisíc eur.

„Rozhodnutie Najvyššieho súdu je pre nás zadosťučinením po všetkom nami vynaloženom úsilí s vierou, že spravodlivosť zvíťazí. Tento výsledok posilňuje našu dôveru v to, že záujmy ‚vyvolených‘ nebudú ohrozovať podnikanie na Slovensku a že takáto trestná činnosť bude v konečnom dôsledku rozhodovaná nezávislými a nestrannými súdmi,“ uviedla vedúca právneho oddelenia Markízy Lucia Tandlich.

S rozsudkom je spokojný aj  Daniel Lipšic, ktorý tvrdí, že po toľkých rokoch spravodlivosť vyhrala. „V máji 2018 sme podávali trestné oznámenie za antedatované zmenky Televízie Markíza. V júni 2018 bol Marián Kočner vzatý do väzby. V júli 2019 začalo hlavné pojednávanie pred Špecializovaným trestným súdom. Dnes Najvyšší súd potvrdil v celom rozsahu rozsudok Špecializovaného trestného súdu, ktorým boli uložené tresty vo výške 19 rokov pre obidvoch obžalovaných. Spravodlivosť dnes vyhrala. Ale je to len začiatok. Je to dobrý boj, a nesmieme ho nikdy, nikdy vzdať,“ napísal Lipšic na sociálnej sieti.

Zdroj: dennikn.sk Facebook/daniel.lipsic | Foto: Instagram/tags pavolrusko