Po polnoci začalo platiť obmedzenie pohybu ľudí, nezmierni sa minimálne do utorka. Bratislavská župa sa prostredníctvom Facebooku ospravedlnila za kolóny, rovnako sa obhajujú aj policajti. 

„Je nám to ľúto, doprava na vstupe do Bratislavy skolabovala,“ píše bratislavská župa. A lepšie to nebolo ani na východe či severe Slovenska. Aj keď väčšina obyvateľov z hlavného mesta odišla, najviac na danú situáciu doplatia ľudia cestujúci do práce z okolitých okresov.

Na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Bratislavy sa tvoria rozsiahle kolóny. Vodiči sa musia pripraviť na niekoľkohodinové čakanie, ráno sa stálo už od Zelenča.

„Doprava na vstupe do Bratislavy skolabovala,“ informuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK) na sociálnej sieti. Upchaté boli a stále sú príjazdové cesty, vodiči nám do redakcie písali s tým, že bude lepšie si vziať jedlo, vodu, poprípade aj celý obed, v aute si posedíte dlhšie.

„Pod Strečnom smerom do Žiliny sa zdržíte asi 45 minút a za Kysuckým Novým Mestom v smere do Žiliny minimálne dve hodiny,“ píšu ďalší vodiči. Ako ste na tom dnes vy?

Reportáž zo slovenských ciest

Foto/Zdroj: Facebook/ Bratislavský kraj, tvnoviny.sk | Video: tvnoviny.sk