Ministerka spravodlivosti predstavila verejnosti komisiu, ktorá má vyšetriť okolnosti ohľadne smrti generála Lučanského. Bude tam mať zastúpenie aj koalícia, aj opozícia, médiá aj zahraniční odborníci.

„Zajtra (pondelok 4. 1. 2021, pozn. red.) sa po prvý raz stretne nezávislá komisia, ktorá má vyšetriť prípad generála Lučanského. Mojou najväčšou prioritou bude zistiť, čo sa vlastne môjmu bývalému kolegovi stalo,“ napísala Saková na sociálnej sieti, ktorá je taktiež členkou komisie. 

Komisia má za úlohu vyšetriť nielen jeho srmť, ale aj incident, ktorý sa odohral 2 týždne predtým. Lučanský vtedy so súhlasom svojej rodiny zverejnil vyhlásenie, že sa ho vo väzbe nikto nepokúsil zbiť a ani on sám si nechcel siahnuť na život. Zároveň ministerka Kolíková dementovala, že by mala zverejniť videozáznamy – nechce totiž mariť vyšetrovanie.

Členmi komisie sú za koalíciu Juraj Krúpa (OĽANO), Milan Laurenčík (SaS), Petra Hajšelová (Sme rodina), za opozíciu Marián Saloň (Smer-SD), Marian Kotleba (ĽSNS) a Denisa Saková (Hlas-SD). Súčasťou komisie bude aj zástupca prezidentského paláca, kancelária ochrankyne práv, zástupcovia za médiá Aktuality a Pravda. Členmi komisie budú aj dve inštitúcie zo zahraničia.

Momentálne má komisia 17 členov, vyberajú si predsedu a tajomníka. 

Celú tlačovú konferenciu si môžete pozrieť vo videu nižšie:

Foto/Zdroj/Video: YouTube/ HN televízia