Nad hospitalizáciu bývalého policajného prezidenta Lučanského viselo mnoho otáznikov. Najprv sa hovorilo o tom, že ho mal niekto brutálne napadnúť, potom zas, že si mal sám siahnuť na život. Ako to bolo v skutočnosti? Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková sa rozhodla prehovoriť!

Zranenie a následne hospitalizovanie Milana Lučanského má podľa všetkého na svedomí nešťastný pád pri cvičení, kde si mal poraniť oko. Jeho zdravotný stav je stabilizovaný, mimo ohrozenia života. V nedeľu o tom informovala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková spolu s generálnym riaditeľom Zboru väzenskej a justičnej stráže Milanom Ivanom.

Fakty o tom, žeby mal Lučanského niekto fyzicky napadnúť alebo, že by sa pokúsil o samovraždu, jednoznačne vyvrácajú! Podľa slov Kolíkovej prešetrili jeho psychický stav a nič nenasvedčovalo tomu, že by si dokázal siahnuť na život. Ďalej vylúčili fakt, že bývalý policajný prezident by mal utrpieť krvácanie do mozgu a podstúpiť 11-hodinovú operáciu.

O tom, že je Lučanský zranený mali zistiť pri bežnej kontrole, kde hneď spísali záznam a obvineného previezli do prešovskej nemocnice. Odtiaľ ho poslali do ružomberskej nemocnice, kde mali Lučanského operovať. “Jeho zdravotný stav je stabilizovaný a neevidujeme ohrozenie životných funkcií,” skonštatoval Ivan.

Kolíkova ďalej uviedla, že v pondelok prešetria všetky okolnosti prípadu!

Pre viac zaujímavých informácií sleduj náš FACEBOOK >>>TU<<<

Zdroj: YouTube/ HN televízia