Viete, ako dlho zostáva alkohol v mužskom a ženskom tele? Jeho zostatok sa neoplatí podceňovať, hlavne ak si často sadáte za volant. Koľko času uplynie, kým ľudské telo odbúra alkohol z jedného veľkého piva? Odpoveď vás prekvapí!

 

Prítomnosť a pôsobenie zostatkového alkoholu v krvi sa často podceňuje. Problémom to môže byť hlavne u tých, ktorí každodenne jazdia autom do práce alebo pravidelne sadajú za volant z iných dôvodov. Tak ako dlho nám koluje alkohol v tele? Odpoveď je závislá od množstva faktorov, aj od toho, či sa jedná o muža alebo ženu.

„Na odbúranie alkoholu z 3 veľkých pív potrebuje muž vážiaci 85 kg asi 8 hodín. Zatiaľ čo žena vážiaca 60 kg potrebuje na odbúranie alkoholu len z 2 veľkých pív približne 9 hodín. Keď sadáme za volant, je preto dôležité pozrieť si tieto množstvá a orientačné časy aj niekoľko hodín potom, čo sme pili alkohol,“ upozorňuje Milan Troška, vedúci oddelenia bezpečnosti cestnej premávky (BECEP) Ministerstva dopravy a výstavby SR.

“Podľa údajov BECEP je čas odbúrania alkoholu z jedného veľkého 12% piva porovnateľný s časom odbúrania alkoholu z 2 dcl vína. Čas odbúrania alkoholu z jedného veľkého 10% piva je porovnateľný s časom odbúrania alkoholu z 0,5 dcl liehoviny”. Informuje Polícia SR na svojej stránke Facebooku.

Zdroj/Foto: facebook – Polícia Slovenskej republiky, flickr.com, pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.