Vedci sa tentokrát zamerali na neoddeliteľnú súčasť každého ľudského bytia, a teda na spánok. Skúmaním prišli k záverom, ktoré prekvapia nielen tých, ktorí dostatočnú dĺžku nočného odpočinku podceňujú, ale aj tých, ktorí v posteli radi potiahnu “nadčasy”. Toto sú prekvapujúce výsledky!

 

Vedci prišli v najnovšej štúdii na to, koľko hodín spánku je ideálnych pre ľudské telo a jeho regeneráciu. Pokiaľ v minulosti sa ľudia domnievali, že je lepšie spať radšej dlhšie, štúdia aktuálne vyvracia aj tento mýtus. Ak teda spíte viac ako osem, alebo menej ako šesť hodín, výrazne tak ubližujete svojmu srdcu.

Príliš krátky, ale taktiež aj príliš dlhý spánok, zvyšuje riziko srdcových ochorení a aj predčasnej smrti. Zistili to vedci na základe výskumu, ktorý bol publikovaný vo vedeckom časopise European Heart Journal. Bol vykonaný na vzorke 116 000 ľudí, ktorých sledovali neskutočných osem rokov.

Podobne ako aj v ostatných oblastiach života, by teda mali ľudia v počte hodín, ktoré prespia, voliť zlatú strednú cestu. Nič netreba preháňať, ale taktiež je potrebné dávať si pozor, aby ste nespali menej ako odporúčaných 6 hodín. Tieto cifry sú smerodajné najmä pre dospelých.

Spánok dospelého človeka by sa mal pohybovať medzi 6 až 8 hodinami

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: pixabay