Chcete byť v živote bohatý? Kto nie, všakže? No možno ste ani netušili, že je to ľahšie, než to vyzerá. A najmä, ak začnete múdro rozmýšľať už v mladosti.

Čím neskôr sa človek spamätá, tým horšie. Ak však viete so svojimi financiami narábať už v mladom veku, ste na dobrej ceste k blahobytu! Stačí, ak si každý deň budete odkladať symbolickú čiastku. Ak tak začnete robiť ešte kým máte 20 rokov, úplne postačí, ak si denne odložíte približne 2 eurá. Ak sa však zobudíte až po štyridsiatke, denne by ste si museli odložiť viac ako 20 až 40 eur. Tak čo, idete šetriť spolu s nami?

Nasledujúce video a výpočty prebehli v Amerike, čiže ich menou je dolár. Stačí, ak si sumy prepočítate na eurá, no veľký rozdiel tam nebude, pretože za jeden dolár dostanete zhruba 90 centov. Prvý stĺpec reprezentuje vek, v ktorom začínate šetriť, v druhom stĺpci je požadovanná denná čiastka, ktorú musíte odložiť a tretí stĺpec hovorí o tom, koľko si dokážete takýmto šetrením odložiť za jeden rok.

P. S. Tieto výpočty rátajú s ročným úrokom približne 12%, čo asi nedostanete v žiadnej banke. Takže máte dve možnosti. Buď si odložíte viac, alebo nebudete mať na konci milión. 🙂

Zdroj/Foto: youtube