Vláda, ktorej parlamentu predsedá, vyhlásila zákaz vychádzania a lockdown – no Boris Kollár už v jeho prvý deň “stihol” byť účastníkom poriadne kontroverznej dopravnej nehody. Najväčšie dohady ohľadom nej však nespôsobili ani tak okolnosti, ako Kollárova spolucestujúca Miroslava Fabušová, ktorá nemala vo vládnom vozidle čo robiť. Čo si o tom celom myslí prezidentka Zuzana Čaputová? 

Otázky verejnosti a médií, ktoré v istom zmysle spochybňujú dôveryhodnosť Borisa Kollára, sú na mieste. Vyjadrila sa tak prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová, podľa ktorej bude mať predseda parlamentu potom, ako sa vráti z nemocnice, čo vysvetľovať.

“Budem sa o to zaujímať. Všetci vieme, že pán Boris Kollár nie je v dobrom zdravotnom stave, dnes absolvoval operáciu, čiže určite ma bude zaujímať relevantné vysvetlenie toho, či došlo alebo nedošlo k porušeniu povinností a obmedzení,” povedala prezidentka na utorkovej tlačovej konferencii s tým, že dôvera verejnosti v ústavných činiteľov je kľúčová.

“Je úplne legitímne a v poriadku, že pán Kollár bol na nejakej ceste, pretože ako ústavný činiteľ vykonáva prácu trebárs aj počas víkendov, je to úplne normálne a prirodzené. Ale tie ďalšie okolnosti, ktoré tam sú, je dobré, aby boli hodnoverným spôsobom zodpovedané,” uzavrela tému prezidentka.

Podobne ako verejnosť teda Zuzana Čaputová očakáva, že Boris Kollár sa v blízkej dobe k celej záležitosti vyjadrí a vrhne tak svetlo aj na nejasnosti, ktoré si v prípade nehody počas lockdownu nevie nikto spoľahlivo vysvetliť.

Sledovať nás môžete aj na Instagrame
>>> TU <<<!


Zdroj:
Facebook/Zuzana Čaputová | Foto: Facebook