Predseda parlamentu Boris Kollár mal podpísať dobrovoľné ukončenie pobytu v nemocnici Svätého Michala, kde mu odborníci zachránili život. Ako dôvod uviedol pracovné povinnosti.

Od júla 2020 je vo všetkých nemocniciach na Slovensku vyhlásený zákaz návštev pacientov kvôli pandémii koronavírusu. Avšak, šéf parlamentu takéto striktné pravidlá veru nemal, čo mnohí označovali za papalášizmus.

Pravdepodobne aj to rozhodlo o jeho predčasnom podpísaní reverzu a presťahovaní sa domov aj s kovovou konštrukciou na hlave. Túto informáciu potvrdila jeho hovorkyňa. „Predseda NR SR pán Boris Kollár je v tejto chvíli už v domácej liečbe,“ uviedla v piatok Michaela Jurcová.

Šéf strany Sme rodina svoj odchod do domácej liečby objasnil takto: „Rozhodol som sa napriek tomu, že som tu mal byť podstatne dlhšie, že na reverz odídem z tejto nemocnice do domácej liečby, len preto, aby som sa vedel v najbližších dňoch znova stretávať s mojimi koaličnými partnermi, lebo naozaj máme veľmi veľa tém, ktoré treba riešiť.“ Pre druhého najvyššieho ústavného činiteľa prišlo auto s dodávkou, obe za prednými sedadlami zakryté dekou, aby ho nik nevidel. Nastúpiť mal v podzemnej garáži bez očitých svedkov.

Jeho zdravotný stav však stále nie je v dobrom stave. „Teraz mám takú tú konštrukciu, mám to priskrutkované k hlave, takže to nie je jednoduché. Musím si to vytrpieť. Chodiť, no, mám rehabilitácie trikrát denne, snažím sa, bol som aj na takom bicykli – trenažéri, chodiť po schodoch s tým viem, ale maximálne 2 – 3 hodiny vydržím byť mimo postele a potom si musím ľahnúť, aby som si odpočinul,“ dodal na záver.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook/BorisKollarOfficial