Medzi príčiny zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie na Slovensku patria chýbajúce kontroly na štátnych hraniciach, zlyhanie dohľadávania blízkych kontaktov nakazených aj spory v koalícii. Upozornil na to Boris Kollár v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

“COVID automat vytvorili odborníci, treba ho dodržiavať a nie ho spochybňovať a vstupovať doň, ako to urobili strany SaS a Za ľudí. Toto aktuálne nezvládame,” uviedol predseda parlamentu Sme rodina. Podľa neho by sa malo zamerať na dôsledné dodržiavanie COVID automatu a poznamenal, že kontroly na hraniciach a karanténa mali byť zavedené už dávno, čo nám pomohlo aj pri prvej vlne pandémie.

“Koalícia a opozícia by sa mala prestať hádať, viac spolupracovať. Toto hašterenie mi prekáža a povedal som to aj konkrétnym ľuďom,” povedal Kollár. Koalícia vraj nezvláda komunikáciu opatrení voči verejnosti. Spory sa týkajú najmä medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom, ako aj medzi Luciou Ďuriš Nicholsonovou a Veronikou Remišovou.

Aj líder mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini sa k tejto situácii vyjadril. “Centrálne riadenie krajiny zlyháva, najfunkčnejšie sú aktuálne mestá a obce samosprávy,” poznamenal Pellegrini. Podľa jeho slov koalícia boj proti pandémii nezvláda.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook/Boris Kollar