Boris Kollár sa v Denníku N rozhovoril aj o situácii, ktorá sa deje medzi premiérom Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom. Líder Sme rodina už taktiež prichádza o trpezlivosť a povedal, ako vníma túto situáciu v koalícii.

“Ako korektný koaličný partneri sme sa najprv snažili situáciu upokojovať a rozprávať sa medzi štyrmi stenami. Keď to však nefungovalo, neprestávalo a stále to pokračovalo, už to začalo škodiť celej koalícii. A ja som do nej nešiel preto, aby som upokojoval, chlácholil a urovnával spory medzi Matovičom a Sulíkom,” uviedol predseda parlamentu.

“Svoju vinu majú obaja. Jeden stále provokuje a druhý mu vždy nabehne na bodáky,” poznamenal Kollár. Priznal, že podľa jeho všímavosti je Sulík ten prvý, kto vždy niečo vymyslí a vypustí a Matovič na to vždy veľmi zle zareaguje, namiesto toho, aby to hodil za hlavu.Jedna ruka netlieska a nemôžete sa vadiť s niekým, kto sa s vami nevadí. A na hádku potrebujete dvoch. Takže si myslím, že vinu nesú obaja,” povedal.

Pripustil, že sa postavia pred médiá a povedia, kto a prečo to robí. Kvôli nekončiacim hádkam prichádza o trpezlivosť.Pokiaľ to budeme robiť častejšie, ľudia si budú vedieť objektívne zhodnotiť, kto je na vine a bude sa im to odrážať na preferenciách. Potom pochopia, že to nemá význam a prestanú s tým,” dodal líder Sme rodina.

Zdroj: dennikn.sk | Foto: Facebook/Boris Kollár, Richard Sulík