Šéf strany Sme Rodina Boris Kollár sa dnes konečne vyjadril k téme výstavby nájomných bytov po Slovensku, ktoré sľuboval pred voľbami, že postaví. Kvôli riešeniu pandémie sa tejto téme začali venovať až teraz, po viac ako roku. Hlavné je, že svoje slovo plánuje dodržať a slovenským rodinám vystavia tisícky bytov.

Týmto štartujeme výstavbu štátnych nájomných bytov,“ vyhlásil Kollár s tým, že hnutie predloží návrh zákona cez poslanecký klub. Zaujíma vás poplatok za prenájom štátnych bytov, aký vláda určí? V Bratislave by sa mal pohybovať na úrovni 345 eur a v Košiciach na 312 eur.

„Čo sa týka časového harmonogramu, dnešným dňom predkladáme návrh zákona. Predpokladáme, že prvé byty budú dokončené v roku 2023,“ povedal Holý s tým, že podľa ich plánu by sa do roku 2030 malo odovzdať dokopy zhruba 100-tisíc bytov a výstavba sa bude zatiaľ sústreďovať v krajských mestách.

Boris Kollár sa na tlačovke novinárom vyjadril aj na včerajší incident v parlamente, ktorý bude mať svoju dohru. „Ja si myslím, že poslanci tým, ako sa správajú, dávajú voličom najavo, čím sú zač. Myslím si, že ani Igor Matovič by nemal svojim správaním provokovať poslancov,“ uviedol Boris Kollár.

Zdroj: PlusJedendeň.sk | Foto: Facebook/boriskollar