Situácia ohľadom koronavírusu je aj napriek doterajším opatreniam čoraz vážnejšia. Denne pribúdajú tisícky nakazených a stovky mŕtvych, odborníci preto varujú! Je nutné sprísniť lockdown! Podľa ich slov, by malo byť k 11.januáru hospitalizovaných až 4500 pacientov infikovaných koronavírusom.

„Mnohé už dnes pracujú na absolútnej hranici svojich možností. Dňa 28. decembra bolo hlásených 104 úmrtí a predpokladá sa ich nárast. V tejto situácii považujeme za nevyhnutné okamžite prijať ďalšie opatrenia, ktoré ešte viac obmedzia mobilitu obyvateľov. Ide najmä o výrazné obmedzenie výnimiek zo zákazu vychádzania,“ informujú odborníci. Toho istého názoru je aj Kollár, Sulík, či Remišová, ktorí sa vyjadrili dosť jasne!

„Sprísňovanie výnimiek je v tomto momente v rukách odborníkov. Situácia je naozaj vážna, takže pokiaľ k tomu dôjde, hnutie Sme rodina to bude rešpektovať,“ reagoval Kollár. Podľa strany SaS je najvyšší čas pozatvárať kostoly, či stopnúť cestovanie vlakom zadarmo pre seniorov. So sprísnením pandemických opatrení súhlasí aj vicepremiérka Veronika Remišová, ktorá očakáva, že zmenu čím skôr navrhne ministerstvo zdravotníctva pod vedením Mareka Krajčího.

Správu aktualizujeme.

Zdroj: dennikn.sk | Foto: Instagram