Kauza “Boris Kollár a čaj” neutícha, ba naopak. Šéfku vrchnej sestry, ktorá mala mať konflikt s predsedom parlamentu, odvolali a to nie je všetko! Problémom čelí celá nemocnica.

„Námestníčka pre ošetrovateľstvo nebola vyhodená, ale odvolaná zo svojej pozície. Ide o manažérske rozhodnutie riaditeľa nemocnice, ktoré je výsledkom dlhodobých procesov. Sestričke bolo ponúknutých niekoľko alternatív, ktoré sa rozhodla neprijať, následne požiadala o ukončenie pracovného pomeru dohodou k 31. decembru 2020. Uvedené personálne zmeny nijakým spôsobom nesúvisia s hospitalizáciou p. Kollára,” informoval o tom pre Nový čas hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov, pod ktoré nemocnica spadá.

To ešte však nie je všetko! Podľa Nadácii zastavme korupciu porušila nemocnica sv. Michala zákaz návštev a to tým, že predsedu parlamentu chodili pravidelne navštevovať príbuzní, či koaliční lídri. Prípad už rieši Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave a ministerstvo vnútra. Na vine má byť údajne riaditeľ nemocnice, ktorý podľa všetkého nesprávne interpretoval vyhlášku, keď denníku SME uviedol, že zákaz návštev si stanovuje riaditeľ nemocnice.

Zdroj: cas.sk