V diskusnej relácii V politike na TA3 diskutovali predseda parlamentu Boris Kollár a šéf strany HLAS-SD Peter Pellegrini, ktorý sa mu čuduje, že ešte stále stojí pri premiérovi. Pellegrini opäť vyzval Igora Matoviča, aby spravil štátnické gesto a podal demisiu.

Boris Kollár vyhlásil, že pohár jeho trpezlivosti pretiekol a kritizoval účastníkov koaličnej krízy. „Keby sa každý z partnerov choval ako SME RODINA, tak by tu koaličná kríza nebola,“ uviedol.

Kollár ako predseda parlamentu dal koaličným stranám ultimátum do pondelka, aby si svoje koaličné spory vyriešili ak nie, podporí predčasné voľby. Nesúhlasí totiž s možnosťou trojkoalície.Teraz je doba kedy sa to rozlúskne. Tento týždeň sa veci pohnú, povedal s tým, že ak sa nič nezmení, vraj sám podá návrh na skrátenie volebného obdobia.

Témou diskusie bola aj výzva pani prezidentky Zuzany Čaputovej na odstúpenie premiéra. Podľa Kollára týmto činom prekročila svoje právomoci, nuž Pellegrini si myslí opak. „Myslím si, že už aj ona pochopila, že pohár trpezlivosti pretiekol, že na toto sa už nedá pozerať,“ povedal ku koaličnej kríze Pellegrini.

Zdroj: TA3/ V politike | Foto: Facebook/BorisKollarOfficial, pellegrini.peter