Včerajšie protivládne protesty rozvírili stojate vody, je však pravda, že pokojná atmosféra nebola na Slovensku už niekoľko rokov. K včerajším protestujúcim sa vyjadril aj samotný minister obrany, no formulácia jeho slov nebola práve štastným výberom. 

Minister obrany Jaroslav Naď prostredníctvom statusu vyzýval obyvateľov, aby slušní ľudia zostali doma a neprišli sa podieľať na poškodzovaní verejného majetku. Jeden z komentujúcich sa ministra spýtal, prečo nejde medzi ľudí a neupokojí situáciu.

„Ja normálnych ľudí nevidím demonštrovať. Iba opice, bitkárov, extrémistov a psychopatov,“ odpovedal pán Naď na otázku. Jeho reakciu si ihneď všimlo množstvo ľudí, opozičných politikov aj novinár a publicista.

“Tento môj predvolebný status vyvolal nemalé pobúrenie, aj v mojej vlastnej bubline:
“Čo vo februári 2020 skutočne dokáže prekvapiť, je fakt, že sa stále nájde 149 naivných hlupákov, hyperambicióznych psychopatov a oportunistických gaunerov, ktorí sú ochotní za OĽaNO kandidovať.”
Mnohí ma mlátili po hlave práve Jarom Naďom, lebo veď to je fasa chalan. Nuž, nikdy ma neprestane baviť hovoriť, že ja som to povedal,” píše známy Arpád Soltész.

Olej do ohňa prilial aj predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko. “Nepoznáme v histórii politika v takej vysokej štátnej funkcii, ktorý by sa tak vyjadril. Minister obrany Naď si neuvedomuje, že je ministrom každého občana Slovenskej republiky,” vyjadruje svoj názor politik.

„Žiadne opice som tam nevidel! Len nahnevaných a zúfalých ľudí, ktorí kvôli opatreniam vašej vlády už nevládzu na Slovensku žiť!“ pridal sa aj Marian Kotleba. Čo si o celej kauze myslíte vy?

Foto/Zdroj: Facebook/ Marian Kotleba, Andrej Danko-predseda SNS, Arpad Soltesz