oktagon 9

Súboje bojovníkov MMA získavajú čoraz viac na popularite. Hviezdy „z klietky“ nadobúdajú neskutočnú popularitu, pre ktorú sú ochotní utŕžiť tvrdé, mnohokrát aj otvorené rany. Prinášame vám kompletné výsledky deviatej série legendárneho Oktagonu, ktorého sa zúčastnil aj Rytmusov barber či legendárny Borároš a Krištofič!

 

Na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave, sa konal divácky obľúbený turnaj zmiešaných bojových umení Oktagon9. Pozornosť si získali najmä zápasy legiend Borároša a Krištofiča či Rytmusovho dvorného barbera Laky Royal.

Laky Royal sa v klietke popasoval s Benkom. V rámci Projektu X si tak obaja bojovníci užili svojich vytúžených päť minút slávy. Benko v zápase dokázal uplatniť submisiu arm triangle a Laky tak odklepal. Na záver však zaznela výzva na odvetu, čiže borci sa v klietke ešte pravdepodobne stretnú.

laky royal benko oktagon

Druhý zápas semifinále pyramídy welterovej hmotnostnej kategórie bol hlavným predzápasom krutého večera. Gábor Borároš vybavil Jaroslava „Číňana“ Poborského priam okamžite – submisiou, gilotínou v stoji. Zápas tak finišoval už zhruba po jednej minúte a fanúšikovia si pohľad na Borároša v klietke dlho neužili.

boraros cinan oktagon

Poliak Siwy to skúšal na Samuela „Piráta“ Kroštofiča už v úvode, keď stavil na agresívnejšie silové údery. „Pirát“ na to išiel technicky zopár rán uštedril poľskému bojovníkovi až v závere kola. Aj keď si v druhom kole pripísal Krištofič dva kratšie takedowny, Siwy mu to v druhej polovici stredného dejstva opätoval plnou silou. V poslednom kole Poliak opäť použil takedown, z ktorého sa Krištofič už nepostavil až do konca zápasu.

siwy krištofič oktagon

Kompletné výsledky Oktagon9:

Hlavná karta zápasov

Grzegorz Siwy porazil Piráta Krištofiča na body (3:0)

Gábor Borároš porazil Jaroslav „Číňana“ Poborského v 1. kole na submisiu

David Kozma porazil Matea Kertesza na body (3:0)

Peter Benko porazil Laky Royal v 1. kole na submisiu

Radovan Uškrt porazil Lukasza Bugara v 1. kole na KO

Prelims

Veronika Rodová porazila Claru Ricignuolovú na body (3:0)

Milan Ďatelinka porazil Pavela Salčáka v 1. kole na TKO

Martin Buday porazil Lukasza Lysoniewskiho v 1. kole na TKO

Branislav Zuzák porazil Davida Hošeka na body (3:0)

Samuel Daňko porazil Mareka Koželuha na body (3:0)

Zdroj: mmafanatik.eu, fightclubnews.cz Foto: Instagram