Čakajú nás nové časy? Koaličná kríza, ktorej potenciálny výsledok mohlo byť aj odvolanie premiéra Igora Matoviča a ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, je vraj už minulosťou. Povedal to dnes pre Rádio Expres predseda parlamentu Boris Kollár.

“Sedeli sme štyria koaliční lídri, kríza je zažehnaná a ideme ďalej. Nebudem predbiehať, povieme to všetci spolu. Každý niečo získal a niečo stratil,” vyjadril sa Kollár s tým, že dohodu, ktorá medzi lídrami padla, vysvetlia bližšie až dnes poobede.

Predseda parlamentu prezradil aspoň toľko, že lídri si vysvetlili všetky komunikačné nezhody a plánujú sa sústrediť predovšetkým na pomoc ľuďom. Podľa strany SaS zasa dohoda prispeje k normalizácii vzťahov v koalícii.

“Súčasťou dohody bude Memorandum dobrého vládnutia, ktorého dodržiavanie je esenciálne pre ďalšie pokračovanie strany SaS v koalícii,” píše sa v stanovisku Sulíkovej strany. Ten zároveň uviedol, že verí, že s premiérom našli cestu, ako spolu vychádzať, vzájomne sa rešpektovať a najmä dodržiavať dohody.

Viac sa dozvieme v najbližších hodinách.

Zdroj: Cas.sk, Rádio Expres | Foto: Facebook/Aktuality.sk