Od včera platia na Slovensku nové, prísnejšie epidemiologické opatrenia. Najmä teda zákaz vychádzania, ktorý neplatí len v nočnom čase od 01:00 do 05:00 hod. Avizované kontroly aj policajtov v civile sa značne navýšia. Za čo všetko vám môžu udeliť pokutu?

Od stredy 3. marca 2021 polícia nasadí všetky dostupné sily a prostriedky na kontrolu prijatých opatrení. Doposiaľ boli do kontrol opatrení zapojené najmä uniformované zložky, teda policajti poriadkovej, dopravnej, železničnej polície a na hraniciach aj policajti cudzineckej polície,“ informovala Polícia Slovenskej republiky na sociálnych sieťach.

Čo budú kontrolovať najviac?

  • miesta so zvýšenou koncentráciou ľudí (námestia, lyžiarske strediská, železničné a autobusové stanice a pod.)
  • zákaz vychádzania na diaľničných ťahoch a hraniciach s okresom so zlou epidemiologickou situáciou
  • účel cesty v čase vychádzania

„Príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva vám môže udeliť pokutu až do výšky 1 659 eur. Za nerešpektovanie opatrení môžete dostať v blokovom konaní pokutu až do výšky 1 000 eur. Môžu vám ju dať štátni aj obecní policajti,“ informuje portál tvnoviny.sk.

Polícia ale promptne reaguje, že berú každý prípad individuálne. „Porušenie zákazu vychádzania, ak osoba nepreukáže výnimku zo zákazu vychádzania. V tomto prípade vám môže príslušník PZ uložiť pokutu v blokovom konaní do 1 000 €, pričom v prípade, ak nie sú splnené podmienky blokového konania, oznámi priestupok na okresný úrad.“

Foto/Zdroj: Facebook/ Polícia Slovenskej republiky