Členovia konzília odborníkov, ktoré je zložené z lekárov, epidemiológov a infektológov nemajú pre premiéra Igora Matoviča dobré správy. Snažia sa mu zmariť jeho plány ohľadom testovania, ktoré považujú za vyčerpávajúce pre zdravotníkov.

Na stranu konzília sa taktiež pridal aj minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý chce ale iným spôsobom, ako plošným testovaním, zabrániť šíreniu sa ochorenia Covid-19. “Hľadať riešenie, ktoré bude dobré pre krajinu, aby sme znižovali nárast prípadov a mohli postupne uvoľňovať opatrenia,” uviedol minister pred rokovaním vlády.

Pre viac info nás sledujte aj na FACEBOOKU 
>>>TU<<<

Ďalšie kolo testovania pre Vianocami by maximálne vyťažilo zdravotníkov, ktorí sú už teraz na pokraji síl. Navrhujú preto len pravidelne pretestovať obyvateľov rizikových skupín.  “Tými sú obyvatelia obcí s vysokou incidenciou, učitelia a starší žiaci na školách, pacienti a personál v nemocniciach, v zaradeniach sociálnych služieb, pracovníci kritickej infraštruktúry nevyhnutnej pre chod štátu, ako je energetika, doprava, potravinárske firmy, obchody, pošty, banky, armáda, policajný zbor, hasiči, ďalej zamestnanci veľkých firiem (ako napr. VSŽKošice, KIA motors,Volkswagen a pod.) a osoby žijúce v uzatvorených komunitách a v skupinách s rizikovou mobilitou (napr.pred pohrebmi v MRK, ktoré sú spojené s príchodom osôb zo zahraničia),” znelo vyjadrenie osemčlenného konzília.

Dá Igor Matovič na rady odborníkov, ktorí ho tentokrát v plošnom testovaní, aj keď výsledky prvého kola oceňujú, nepodporili, zistíme neskôr.

Zdroj: TA3.com | Foto: Facebook/MinisterstvoZdravotnictvaSR