Koronavírus zasiahol aj do navyšších radov politiky. Aj keď už predtým skončili v karanténe Igor Matovič, minister zdravotníctva Marek Krajčí či minister obrany Jaroslav Naď, zatiaľ žiadny z vysokopostavených politikov nemal pozitívny výsledok. Až doteraz.

Ako informujú odborníci deň čo deň, situácia na Slovensku je čoraz vážnejšia. Dnes ohlásili štatistiky 5O mŕtvych a nedá sa predpovedať, čo nás ešte čaká. Najnovšie sa z karantény ozval aj obľúbený ex-premiér Peter Pellegrini.

“Milí priatelia, koronavírus je realitou, obete si nevyberá a nikto sa nemôže spoliehať, že práve jemu sa nákaza vyhne. Aj ja som po pozitívnom teste skončil v karanténe. Vymenil som teda na čas parlamentné tlače za sporák s hrncami a snažím sa prežiť karanténu v čo najväčšom psychickom a fyzickom zdraví,” píše na svojom oficiálnom Facebooku.

Zároveň ale dodáva, že sa zatiaľ cíti fyzicky dobre a vyzýva občanov aby boli čo najopatrnejší najmä pri kontaktoch s rodičmi a starými rodičmi. “Majme všetci v tejto ťažkej dobe predovšetkým nádej, že sa čím skôr vrátime k svojim vlastným plnohodnotným životom,” odkazuje Pellegrini.

Foto/Zdroj: Facebook/ Peter Pellegrini