kotleba jaros

Okresná organizácia Ľudovej strany Naše Slovensko v Ružomberku zverejnila video z detského tábora, ktorý pripravila pod svojou záštitou. Na propagačnom videu, z dielne prívržencov Mariána Kotlebu, je však jeden háčik. Keď to zbadal Miro Jaroš, okamžite podnikol právne kroky!

 

V Žilinskom kraji organizovala ĽSNS, ktorej predsedom je Marián Kotleba, rozprávkové pobyty pre deti. Krátkym zostrihom z akcie, sa chceli predstavitelia kontroverznej politickej strany, pochváliť aj na sociálnej sieti.

Problémom však bola hudba, ktorú si tvorcovia krátkeho videa, zvolili za podmaz k svojmu propagačnému počinu z tábora, pre deti zo sociálne slabších rodín. Použili totiž pieseň od známeho detského speváka Mira Jaroša a zdá sa, že exsuperstarista o tom nemal ani len potuchy.

kotleba jaros

Najväčším problémom je, že na záberoch sa medzi deťmi pohybujú osoby v zelených tričkách s nápisom ĽSNS, ktoré sú už typickým znakom prívržencov Kotlebu. Deti sa tu taktiež zabávajú pod obdobnými zelenými vlajkami. Jaroš vníma použitie svojej piesne v tomto videu, ako zneužitie.

miro jaros

„Použitie mojej pesničky v propagačnom videu tejto strany so mnou nikto nekonzultoval, povolenie teda odo mňa nemajú. S hodnotami, ktoré reprezentuje táto strana, sa v žiadnom prípade nestotožňujem,“ vyjadril sa Jaroš na margo prešľapu ĽSNS pre cas.sk.

Spevák by vraj povolenie na použitie svojej hudby do videa pre kotlebovcov neudelil, nakoľko sa s hodnotami ĽSNS nestotožňuje. „Kontaktoval som už môjho právnika a budeme žiadať o vymazanie mojej hudby z  tohto videa,“ uviedla prekvapená detská hviezda, Miro Jaroš.

Sporné video z tábora ĽSNS

Zdroj: cas.sk Video/Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.