V priebehu týždňa internetom kolovalo video agresívneho dôchodcu, ktorý vo vlaku napadol britské študentky, ktoré si vyrazili na výlet po Európe. Dôchodca sa ihneď stal terčom kritiky a Slováci sa do neho v komentároch poriadne pustili!

 

K incidentu sa na Facebooku údajne vyjadril aj Marián Kotleba, ktorého kontaktovali príbuzní dôchodcu Milana. Na celú situáciu priniesli iný uhol pohľadu, ktorý sa v médiách podľa nich zamlčal. Je teda len na vás, ktorej verzii príbehu uveríte.

Pôvodné video:

VIDEO: Agresívny SLOVÁK napadol vo vlaku študentky zo zahraničia!

 

Celé vyjadrenie:

“Internet zaplavilo video o “agresívnom dôchodcovi, ktorý bije nevinné britské študentky.” Behom pár minút sa objavili zástupy samozvaných detektívov, ktorí z 20 sekundového videa dokázali rozlúštiť celú zápletku a rovnako aj vyniesť rozsudok. Keď sa však nad danou situáciou zamyslí človek, ktorý sa nepotrebuje páčiť “západu” a neodsudzuje všetko, čo je slovenské, musí mu byť jasné, že je zatým viac…

K situácii sa samozrejme vyjadrili aj ľudia, ktorí nežijú v bubline, avšak odozva bola veľmi nelichotivá: nadávky, urážky, vymazávanie komentárov na seba nenechali dlho čakať, poháňané vyjadrením od dotyčných dievčat, ktoré z pána Milana urobili doslova monštrum mlátiace ženy po hlave. A čo vyjadrenie druhej strany? Naozaj ľuďom stačí iba jednostranné obvinenie?

Našťastie nás skontaktovali príbuzní pána Milana s prosbou o pomoc. Ich slová nás úprimne šokovali. Po vstupe do kupé boli študentky údajne drzé a hlučné a ani jasná gestikulácia pána Milana nepomohla slečny utíšiť. Ba čo viac, študentky boli očividne pod vplyvom alkoholu a ľahkých drog, pričom jedna z nich si chcela bez akejkoľvek hanby zapáliť z okna idúceho vlaku, na čo pán Milan chcel zavolať políciu. Jedna zo študentiek údajne pána Milana napadla. Pán Milan sa začal pasívne brániť, ale nič nepomáhalo. Zo strachu sa pomočil. Britkám to prišlo náramne zábavné a tak si starého pána začali nahrávať na telefón. Zvyšok príbehu poznáme už zo spomínaného videa, kde študentky využili situáciu a urobili z pána Milana (inak milého a pokojného dôchodcu) agresívneho starca. Pán Milan dostal pokutu 40 eur a musel opustiť kupé.

Pýtame sa: ako je možné, že slovenský občan, ku ktorému by sa všetci mali správať s najväčšou úctou, je vo svojej vlastnej krajine diskriminovaný na úkor mladých zahraničných študentov? Takto to bude vyzerať po príchode migrantov? Utláčaní vo vlastnej zemi? Na základe (nielen) týchto skutočností sme skalopevne presvedčení, že vlakové hliadky sú potrebné viac, ako kedykoľvek predtým.”

Kometár údajného svedka z fb:

Zdroj/Foto: facebook