Kotlebova ĽSNS získala vo voľbách do europarlamentu dve kreslá, pričom s prehľadom najviac hlasov získal Ing. Milan Uhrik, PhD. Stále len 35-ročný rodák z Nových Zámkov je zároveň podpredsebom strany a podľa mnohých je rozumnejší a oveľa prijateľnejší ako samotný Marián Kotleba, ktorému bude už naveky bez ohľadu na ďalšie činy, predhadzovaná jeho nie práve vzorná minulosť.

Samotný pán Uhrík patrí v Europarlamente medzi najaktívnejších slovenských politikov, pričom vďaka svojim názorom si získal aj medzi europoslancami svojich fanúšikov, no samozrejme, aj kritikov. Tentokrát na svojom profile na sociálnej sieti Facebook verejne vysvetlil, prečo sa dostal do nemilosti nemeckého liberálneho “kolegu” Romea Franza.

Nemecký rómsky europoslanec označil Milana Uhríka za rasistu zrejme z toho dôvodu, že sa rozhodol ísť proti väčšine a odmietol hlasovať za uznesenie “Black lives matter” (na životoch čiernych záleží), a rozhodol sa podporiť uznesenie All lives matters” (na životoch všetkých záleží). Samozrejme, Milan Uhrík už v minulosti viackrát vystúpil pred stovkami europoslancov s rečou a názormi, ktoré liberálnemu krídlu práve nevoňajú. 

Zdroj | Foto: Facebook/Ing.Milan.Uhrik