Slovenskom sa prostredníctvom internetu (predovšetkým facebooku) neustále a cyklicky šíri správa o údajných únosoch detí v rámci obchodu s biely masom. K celému problému sa už dokonca v minulosti vyjadrilo aj ministerstvo vnútra a polícia!

 

Ako to s únosmi detí vlastne je? Na internete sa už niekoľko rokov cyklicky opakujú dve verzie, ktoré neustále šíri neznámy páchateľ. Nepodliehajte však panike, jedná sa o 100 percetný hoax a môžeme vás ubezpečiť, že nič podobné sa u nás doma nedeje. Pre istotu vám však prinášame ukážku správ, ktoré už mesiace strašia rodičov.

Verzia 1:

Ak náhodou uvidíte dieťa, ktoré plače a kričí, že sa stratilo a vie adresu (môže ju mať napísanú na kartičke, ktorú Vám ukáže), nikam nechoďte!!! Zavolajte políciu, nech ona pomôže. V žiadnom prípade neveďte dieťa na uvedenú adresu. Môžete sa stať obeťou únosu. Je tu nová medzinárodná, dobre organizovaná mafiánska skupina, ktorá unáša ľudí za výkupné alebo na orgány, pričom používa tento trik. Pošli ďalej a pomáhaj!!!

Verzia 2:

DEJTE SI POZOR a rozesílejte – není to výmysl Přeposílám: Pokud náhodou uvidíte dítě, které pláče a křičí, že se ztratilo a ví adresu (může ji mít napsanou třeba na lístečku, který Vám ukáže) … Nikam prosím nechoďte !!!!!!!! Zavolejte policii, ať pomůže ona ! V žádném případě neveďte dítě na uvedenou adresu. Můžete se stát obětí únosu. Je tu nová mezinárodní, dobře organizovaná mafiánská skupina, která unáší lidi za výkupné nebo na orgány, přičemž používá tento trik !!! Není to výmysl, bohužel, až takto jsme to dopracovali, že náš český stát je rejdištěm zločinců. Pošli to dál a tím pomáhej

Vyjadrenie polície:

Tento hoax existuje už roky a z neznámeho dôvodu ste nám ho masovo začali včera posielať. Je to hoax. Ide o zneužitia mena nášho bývalého kolegu, ktorý už je roky na dôchodku. Zdieľajte to, prosím vás všade, lebo nestíhame odpovedať na súkromné správy.