Marek Krajčí sa pred niekoľkými dňami vzdal svojho postu a takmer okamžite podal demisiu. Zastupujúcim ministrom zdravotníctva sa stal Eduard Heger a v spoločnosti sa nečaká na nič iné len na to, či odstúpi aj premiér Matovič. 

Marekovi Krajčímu sa zjavne uľavilo, že už na svojich pleciach nemá ťarchu zodpovednosti za pandémiu koronavírusu. Novému času sa podarilo získať exkluzívne zábery z rozlúčky s kolegami a to v čase, keď sú povinné respirátory aj v interiéri.

Rozľútostený minister uvoľnil uzdu emóciám aj na poslednej tlačovej konferencii, kde ďakoval premiérovi aj kolegom. Redaktori denníka ho ale zachytili, ako prichádza na ministerstvo zdravotníctva, rozlúčiť sa s blízkymi kolegami. Na fotografiách ho niekedy vidieť s rúškom, niekedy bez rúška s veľkým úsmevom na tvári. Zarážajúce je, že práve Krajčí vysvetľoval a obhajoval každý týždeň nové opatrenia, pričom nosenie rúška v interiéroch patrí medzi tie najzákladnejšie.

„Situácia by sa zlepšila, ak by opatrenia dodržiavali aj ľudia, ktorí im nedôverujú,“ počúvali sme často z úst Krajčího. „Išlo o stretnutie týkajúce sa prevzatia agendy v deň po podaní demisie a prevzatí riadenia ministerstva zdravotníctva novým šéfom rezortu. Nový šéf rezortu bude autonómny vo svojich rozhodnutiach a krokoch. Bývalý minister je zároveň pripravený byť súčinný pri preberaní agendy,“ objasnila hovorkyňa Eliá­šová.

Foto/Zdroj: cas.sk