Minister zdravotníctva Marek Krajčí v relácii rádia Expres Braňo Závodský Naživo odpovedal na najnovšie otázky, ktoré zaujímajú mnohých Slovákov. V priebehu posledných dní, kedy sa korona situácia stále zhoršuje, očkuje sa málo, ľudia žiadajú odstúpenie ministra zdravotníctva Mareka krajčího, pretože riadenie vraj vôbec nezvláda.

Ten ale v relácii jasne uviedol, že vo svojom okolí nepozná nikoho kto by prevzal jeho stoličku a sám boj s pandémiou neskončí. „ Ja zastávam svoju funkciu čestne a profesionálne. Budem sa snažiť aj naďalej bojovať. Sme vo vojne s neviditeľným nepriateľom. Z bojiska sa v takejto chvíli neuteká, povedal Marek Krajčí.

V diskusii moderátora zaujímal aj ministrov názor na ostré slová Richarda Kollára v prezidentskom paláci, ktorý rezort zdravotníctva obvinil z uvádzania nepravdivých dát, ktoré ani neexistujú. Ja osobne by som povedal, že pán Kollár mal možnosť tieto veci riešiť u nás. Dáta, o ktorých pán Kollár hovorí, k dispozícii máme,“ uviedol Krajčí.

Moderátor Braňo Závodský vyspovedal šéfa rezortu zdravotníctva aj ohľadom vakcíny Sputnik, ktorú strana Za ľudí pod vedením Veroniky Remišovej vetovala. To si môžete pozrieť v priloženom videu !

Zdroj: Rádio Expres Foto: FB/krajci.marek