Zatiaľ čo je Slovensko lídrom v úmrtnosti vo svete, minister práce navrhuje pomôcť bezradným ľudom prostredníctvom duchovna. Na svojej sociálnej sieti opisuje, ako by otvorenie kostolov za určitých podmienok pomohlo veriacim, najmä v domoch sociálnych služieb či domovoch dôchodcov.

Čoraz častejšie nás klienti a aj zamestnanci zariadení žiadajú o duchovnú službu. Pretože na vlastnej aj sprostredkovanej skúsenosti vidia, že modlitba ľuďom pomáha. Zjednodušene povedané, v zariadeniach s covidom, kde sa s klientami chodí modliť duchovný ich denominácie, v prípade katolíkov vysluhuje aj sviatosti Svätého prijímania, spovede, pomazania chorých, z takýchto zariadení nám hlásia lepšie priebehy ochorení klientov, ktorí majú aj duchovnú pomoc,“ napísal Milan Krajniak.

„Čo keby sme dovolili ľuďom, aby sa mohli za presne vymedzených podmienok zúčastniť bohoslužieb, a modlili sa za všetkých ľudí na Slovensku? Za veriacich aj neveriacich. Aby nás Boh našich otcov a dedov ochránil pred covidom a zbavil nás covidu čo najrýchlejšie. Verím, že by to pomohlo nám všetkým,“ uvádza minister s tým, že otváranie kostolov zahrna do priorít takisto ako aj otváranie obchodov či služieb.

Status ministra práce si prečítala aj konzervatívna politička Anna Záborská, ktorá ho v tom podporuje. „Pribúdajú dobré argumenty za otvorenie našich chrámov pre verejné bohoslužby za dodržania prísnych protiepidemiologických opatrení. Hovorme o nich a diskutujme o ďalších krokoch,“ napísala Záborská s tým, že sa nevie dočkať momentu, kedy sa zúčastní na spoločných bohoslužbách.

Zdroj: Facebook/krajniakmilan, anna.zaborska.90