Máme to tu zas? Ak ste si mysleli, že tvrdý lockdown tento rok už nepríde, zrejme ste sa mýlili. Zaočkovanosť na Slovensku je stále nízka, denne pribúdajú tisícky nakazených a nemocnice sa nebezpečne rýchlo plnia. 

V relácii TA3 V politike diskutoval Milan Krajniak s Petrom Pellegrinim. Minister práce za stranu SME rodina potvrdil, že by pripustil tvrdý lockdown, ktorý by znížil mobilitu a mohli by sme si tak užiť prichádzajúce Vianoce.

„My musíme podchytiť mobilitu a nie deliť ľudí na zaočkovaných a nezaočkovaných.“ Krajniak by chcel následovať Rakúsko v príklade tvrdého zavretia krajiny a v povinnom očkovaní. Tvrdý lockdown by podľa neho mohol trvať tri týždne, aby boli opatrenia následne uvoľnené na Vianoce a Silvester.

„Na tvrdý lockdown musíte mať politickú odvahu. O tvrdom lockdowne môžete rozmýšľať len vtedy, ak by táto vláda dokázala povedať, nebojte sa, máme pre vás štedrú ekonomickú pomoc,“ kontroval mu Pellegrini. Je teda naozaj veľmi pravdepodobné, že sviatky znova strávime zavretí v domácnostiach.

Zdroj/Foto: TA3/ V politike