Status ministra práce Milana Krajniaka o otvorení kostolov v dobe, keď je situácia pandémie u nás katastrofálna, pobúril celé Slovensko. Ľudia nechápavo krútili hlavami nad jeho vyjadrením, ktoré odôvodnil príkladom z roku 1710. Práve vtedy v Trnave bojovali s pandémiou moru a spoločnou modlitbou si vymodlili zázrak a na mor odvtedy v meste nik nezomrel. Nuž jeho slová, veru neboli zbytočné, návrh prešiel do parlamentu, kde budú  o ňom rokovať.

Celú situáciu kritizujú odborníci, ktorí to považujú za šialenstvo. “Krajniak si robí, čo chce, a my by sme si na to nemali zvykať. Kedysi ľudia považovali politikov za ctených a dôležitých ľudí, po čase ich začali považovať za zlodejov – a toto je príklad, prečo ich postupne začínajú považovať za bláznov,” vyjadril sa politológ Radoslav Štefančík. “To, čo predvádza pán Krajniak, už nemá s vierou nič spoločné. Priradil by som to skôr k časom, keď sa upaľovali čarodejnice,” dodal.

“Vyznanie”, ktoré inšpiruje. Toto sú slová ministra vlády členskej krajiny EÚ. Nabáda k “otvoreniu kostolov” a argumentuje príkladom neoveriteľnej legendy z XVIII. storočia. Nelinkujem. Nesmejem sa. Táto miera iracionality je už nebezpečná. Je to vážne, lebo pán Krajniak s pani Záborskou nežartujú, doplnil teológ Miroslav Kocúr.

“Po tisovskej náuke sa nám tu opäť udomácnila deformovaná verzia interpretácie fatalistického apokalyptického výkladu reality protirečiaca najlepším tradíciám kresťanského myslenia, ktorú môžeme paralelne sledovať napríklad v slovách a konaní pápeža Františka,” uviedol s dôrazom nato, že teológia je poctivá veda a jej deformované klony sú ideologickými zbraňami. “Ako veriaci človek a teológ s akademickými titulmi zo svetových katolíckych inštitúcií chcem na toto deformované posolstvo a ním motivované kroky upozorniť,” uzavrel Miroslav Kocúr.

Zdroj: Pluska.sk Foto: Facebook/krajniakmilan